Candidates


DISTRICT LEGISLATIVE REPRESENTATIVE CANDIDATES - (Voting for 1)

Candidates

MASE, Leander

SCHOOLING, Francine


DISTRICT COUNCIL CANDIDATES

Choulic - (Voting for 1)

No Candidates

Cold Fields - (Voting for 1)

BECENTI, Eric

Fresnal Canyon - (Voting for 1)

MONTANA, Ambrose

MORISTO, Marylou

Little Tucson - (Voting for 1)

No Candidates

South Komelic - (Voting for 1)

JOHNSON, Sandra

PORTER, Genevieve

Topawa - (Voting for 1)

ANGELO, Terry S

JUAN, Krystyne

   
District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

ANTONE, Cornelius

JUAN-SAUNDERS, Vivian

LOPEZ, Joel I


Community Representatives

Ak Komelik - (Voting for 1)

ARVICIO, Deola

SALVICIO, Althea M

Miguel - (Voting for 2)

DOLORES, Alison R

SEGUNDO, LaNova

TORO, Francine

New Fields - (Voting for 1)

LOPEZ, Lisa M

San Miguel - (Voting for 3)

LEWIS, Caroline J

LEWIS, Lucille

MATTHEWS, Beverly

MATTHEWS, Maxine S

NORIEGO, Cornelia

Tecolote - (Voting for 2)

JOSE, Francine

JOSE, Verlon M

JUAN, Camilla

MEMANO, Janice M

NUNEZ, Berdella L

PABLO, Raynetta

TORRES, Adeline D

Vamori - (Voting for 1)

CELAYA, Marcella

JOHNSON, Noland

RENTERIA, Jenelle

THOMAS, Wilbert

West Villages - (Voting for 3)

TORO, Augustine

TORO, Caroline

TORO, Celia

TORO, Evelyn

TORO, Michael

TORO, Reginald

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

HOBBS, Victoria

JOAQUIN, Tonya L.

PABLO, Tiffinna

 

Community Representatives

Covered Wells - (Voting for 1)

ANTONE, Patsy A

JOAQUIN, Karen L

RAMON, Martha E

Florence - (Voting for 1)

GUZMAN, Angelica

JOAQUIN, Veronica

LOPEZ, Andy

Santa Rosa - (Voting for 2)

FRANCISCO, Olga

JOAQUIN Jr., Mark

LOPEZ-JUAN, Roseleen

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

CHEWING, Bennett

FLORES, Nacho

LEWIS, Dallas

LEWIS, River

LEWIS, Roselda

ORTEGA, Marcia R

SAAVEDRA, Cynthia


Community Representatives

Gu Vo - (Voting for 2)

ANGHILL, Sheldon

ANTONE, Genoveva

FLORES, Ladina

FLORES, Qiana

ORTEGA, Gary

RAMON, Bocephus

Ali Chigk - (Voting for 2)

ANTONE, Vernon

ORTIZ, Angela

THOMAS, Priscilla

Kaukatch - (Voting for 1)

No Candidates

 

 

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

GARCIA, Delma M

ORTEGA, Sandra D

SANTOS-MOLINA, Shirley


Community Representatives

Toha Biak - (Voting for 1)

AGUILLA, Arlene

ANTONE, Dorene R

Kaka - (Voting for 2)

PILONE, Ryder P

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

MANUEL, Edward D

MORGAN, Monica


Community Representatives

Pisinemo - (Voting for 3)

LOPEZ, Eugene

MILLER, Francesca

Dirt Burn - (Voting for 1)

ANTONE Jr., Adam

FELEYS, Patricia

MONTE, Laurie

Kupk - (Voting for 1)

No Candidates

Santa Cruz - (Voting for 1)

ALEXANDER, GARY

LOPEZ, Julia

San Simon - (Voting for 1)

HUNTER II, John J

   
District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

ANDREWS, Christina

MANUEL, Roger


Community Representatives

San Lucy - (Voting for 4)

CADAVAS, Charlotte

CADAVAS, Isaac

ENRIQUEZ, Alicia

LABORIN, Leticia

 

MANUEL Jr., Albert

MANUEL, Alfred

MANUEL, Carol

MANUEL, Diana

 

MANUEL, Nigel

MONTANA, Elferna

ORTEGA, Eleanor

ORTIZ, Tara

 

OSEGUEDA, Sadina

PABLO, Gerald

RAMIREZ, Eileen

VAZQUEZ, Marlene

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

ANDREWS, Adam P

FELIX, Janice


Community Representatives

San Xavier - (Voting for 3)

ALVAREZ, Russell E

BEGAY, Raynalda Denise

ENIS, Michael D

THOMAS, Katrina

 

 

 

 

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

JUAN, Candace M

FRANCISCO, Sharon A

RAMON, DeLisa M


Community Representatives

Comobabi - (Voting for 1)

FRANCISCO, Christopher

KUTH-LE, Stacey M

LOPEZ, Abigail M

MANUEL, Anthony L

Fresnal - (Voting for 1)

FRANCISCO, Kenneth L

FRANCISCO Sr., Mariano

JUAN, Christine

VALENTINE, Rebecca A

Garcia Strip - (Voting for 1)

NARCHO-VILLEGAS, Diane

NASEWYTEWA, Pauline M

Pan Tak - (Voting for 1)

LEJERO, Eileen

MORENO, Christina M

Queen's Well - (Voting for 1)

HICKS, Debra A

LOPEZ, Mary N

PEDRO, Ernestine S

San Isidro - (Voting for 1)

JUAN, Codylee M

NARCHO, Crystal L

PATRICIO, Jolene D

RIOS, Adrianne L

San Pedro - (Voting for 1)

FENDENHEIM, Jose

FRANCISCO, Agnes F

Santa Rosa Ranch - (Voting for 1)

ARVISO, TARA J

CACHORA, Phyllis C

MANUEL, Marisol

RAMON, Ariel S

Sil Nakya - (Voting for 1)

BERNARD, Raenelle R

LISTO, Jaclyn A

NOCEO, Edward C

ORTIZ, Ashlyn R

WILSON, Alberta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

JUAN-MANUEL, Evelyn

LISTON, Arvada


Community Representatives

Cowlic - (Voting for 1)

PABLO, Jason

PABLO, Nathan

Ge Oidag - (Voting for 3)

GERONIMO, Kristin

LEWIS, Jennifer

LOPEZ, Mark

RAMON, Arlene

STEVENS Jr., Fred

STEVENS Sr., Fred

North Communities - (Voting for 1)

JOSE, Elizabeth

JOSE, Evelyn

Sells - (Voting for 5)

CARMEN, Sadie J

CORONADO, Ronda

GARCIA, Minerva

LEWIS, Gloria

MARTINEZ, Louella

 

MIGUEL, Lea

MOLINA, Ophelia

REYES, Loriā€™ell R

SANCHEZ, Belen

STANDIFER, Cachora R

 

VALISTO, Lanez

VELASCO, Kimberly

WENTZ, Nicole

District Legislative Council Candidates - (Voting for 1)

Candidates

ALLEN, Lucinda

DUPRIS, Leanna

GARCIA, Yolonda

HOMEWYTEWA, Francis


Community Representatives

Anegam - (Voting for 2)

ANDREWS, Cynthia

ANDREW, Rebecca

JUAN, Marjorie

LOPEZ, Dionne

MIGUEL, Joyce

SAUNDERS, Samuel

VENTURA, Dorene

Chui-Chu - (Voting for 2)

ENOS, Rogene

JUAN, Kevin

MIGUEL, Clarence

NORRIS, Juanita

THOMAS, Delbert

THOMAS, Jennifer

Chuppo - (Voting for 1)

FRANK, Augustine

JUAN, Frances

JUAN, Gwendolyn

JUAN, Sylvester

Cockleburr - (Voting for 1)

HOMEWYTEWA, Ronald

JOAQUIN, Jacqueline

East Chui-Chu - (Voting for 1)

McCREERY, Bernadette

THOMAS, Mark

Kohatk - (Voting for 1)

JOHNSON, Danette

KANIATOBE, Delia

LOPEZ, Sheena

North Komelik - (Voting for 1)

CRAWFORD, Leanna

JOAQUIN, Delilah

JOSE, Christie

JOSE, Freddie

JOSE, Melissa

PABLO, Denise

White Horse Pass - (Voting for 1)

ALBERT, Christina

ALBERT, Jonas